FAMEG Logo

Fameg Wrocław

Fameg to marka o długiej historii, zapoczątkowanej w 1881 roku w Radomsku. Jako jedna z europejskich fabryk Michaela Thoneta, na stałe wpisała się w historię sztuki meblarskiej. Gięte meble tworzone z szlachetnego drewna bukowego nadal powstają z poszanowaniem tradycji i środowiska. Zdobią wyrafinowane wnętrza, są cenione na całym świecie. Dlaczego?

Fameg, czyli kultowe meble z giętego drewna

Michael Thonet zapoczątkował nową kartę w historii, opracowując sposób tworzenia mebli z drewna giętego. Proces ich wyrobu w dużej mierze opiera się na ręcznej, pełnej pietyzmu pracy. Bukowe drewno jest odpowiednio osuszane, co dodatkowo wpływa na jego trwałość. Co ważne, w Fameg drewno traktowane jest z należytym szacunkiem, a zasoby są w pełni wykorzystywane.

Pozbawione łączeń konstrukcje odznaczają się lekkością, zarówno gdy chodzi o wagę, jak i estetykę. Unikalny styl przyciąga spojrzenia swą kunsztownością, niczym najtrudniejszy wzór koronki. Od początków istnienia firma produkuje krzesła z drewna giętego, fotele bujane, meble tapicerowane na drewnianej konstrukcji oraz fotele wyplatane. Oprócz tego powstają łóżka, stylowe toaletki, szafy oraz meble biurowe. W Fameg nadal tworzone są meble według przepięknych, XIX-wiecznych projektów Thoneta. Tworzone są jednocześnie nowe koncepcje, co przekłada się na stały rozwój marki.

W opracowaniu tych rzemieślniczych mebli udział biorą znakomici projektanci i firmy projektowe. Przedstawiciele głównie polskiej i niemieckiej branży wspólnymi siłami dokładają starań, by zachować jedną z najpiękniejszych tradycji.

Fameg – meble Thoneta w Twoim wnętrzu

Być może nawet nie wiesz, jak wiele razy już rozpływałeś się z zachwytu nad meblami Fameg. Nie byłoby zaskoczeniem, gdyby okazały się istotnym elementem wyposażenia Twojej ulubionej restauracji czy kawiarni. Meble tej marki upiększają miejsca takie jak Błonia Bistro i Błonia Resto w Krakowie, słynną katowicką Sztolnię, Hard Rock Cafe we Wrocławiu, a także restauracje w innych miejscach kraju i poza jego granicami. Koniecznie zapoznaj się z bogatą listą referencji tej marki!

Z oferty chętnie skorzystają nie tylko przedstawiciele branży gastronomicznej i hotelarskiej, ale także osoby prywatne, które chcą poczuć się w swoim domu wyjątkowo dobrze. Ogromną zaletą mebli thonetowskich jest ich trwałość, zatem zakup takiego rzemieślniczego cuda należy traktować jak dobrą inwestycję w przyszłość. Drewno jest bowiem doskonale zaimpregnowane, a brak łączeń w konstrukcji podstawowej sprawia, że nie może być mowy o trwałych zniszczeniach.

Wśród krzeseł marki Fameg znajdziesz najróżniejsze modele, zarówno te proste, jak też te bogato zdobione – drewnem, oczywiście. Finezyjnie zgięte elementy drewniane w oparciu krzesła zaprezentują się luksusowo w nawet najbardziej wyrafinowanym wnętrzu. Obite miękkim wypełnieniem i trwałym materiałem modele zapewnią odpowiedni komfort.

Fameg to nie tylko stylowe krzesła

Uzupełnieniem ekskluzywnego wystroju są meble wypoczynkowe Fameg, takie jak sofy z drewna giętego, z ozdobnym oparciem. W przestrzeni wypoczynkowej umieść także stoliki stworzone w firmie Fameg, ponieważ idealnie skomponują się z sofami, fotelami i krzesłami utrzymanymi w tym szlachetnym stylu.

Jednak to nie koniec, ponieważ w ofercie znajdziesz także solidne łóżka drewniane, których ponadczasowa estetyka sprawdzi się w niemal każdej aranżacji. Natomiast w pomieszczeniu biurowym umieść komody Fameg, będące funkcjonalnym połączeniem komody i blatu biurowego. W kobiecej sypialni lub pokoju dziennym warto z kolei zastosować toaletkę marki Fameg, jako funkcjonalne, trwałe i stylowe uzupełnienie całości.

Na uwagę zasługują także pojemne i niezwykle nowoczesne szafy marki Fameg, które znajdą zastosowanie w sypialni czy salonie. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych form oświetlenia zewnętrznego i wewnętrznego, szafy prezentują się jeszcze lepiej i są szczególnie praktyczne w codziennym użytkowaniu.

Uznaniem cieszą się także dziecięce meble z giętego drewna. To urocze mebelki, które przywodzą na myśl rozwiązania skandynawskie, ze względu na swą prostotę i funkcjonalność. Odznaczają się zarazem godną podziwu trwałością i charakterystyczną dla mebli thonetowskich lekkością formy.

Scroll to Top